A serca siwe …

Sto dziesięć lat temu, 12 sierpnia 1914 roku, wkroczyli do Kielc strzelcy Józefa Piłsudskiego. To wydarzenie wywarło wpływ na świadomość i postawy mieszkańców miasta. Towarzyszyły mu nadzieja na wolną Ojczyznę, ale i strach przed represjami zaborcy. Zanim nastała Niepodległość, cztery lata wojny przyniosły zmianę okupantów, głód, choroby i zubożenie.

Wystawa jest opowieścią o tamtych wydarzeniach. Przedstawia legionistów i mieszkańców Kielc, bohaterów i bohaterki dnia codziennego, których serca opowiedziały się za strzelcami w siwych mundurach.

Scenariusz wystawy:
Magdalena Lang-Trela
Bartłomiej Tambor
Marek Maciągowski

Opracowanie graficzne:
Dariusz Ścisło